OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA

Niedziela Chrztu Pańskiego - 12 stycznia 2020r.

Na grudziądzkim Orszaku Trzech Króli nasza parafia przygotowała scenę "Obóz Pasterzy". Dziękujemy ministrantom, młodzieży, scholce dzieci wraz z p. Aleksandrą za jej przygotowanie oraz pani Edycie i ks. Mateuszowi za odpowiedzialność za Orszak w naszej parafii.
Dziękujemy również panu Łukaszowi za dwie alpaki, które urozmaiciły pasterski obóz, zaś firmie Usługi Przewozowe Pasterniak za wypożyczenie samochodu, który posłużył za scenę.

Dzisiaj niedziela Chrztu Pańskiego, podczas wszystkich Mszy św. odnowimy swoje przyrzeczenia chrzcielne. Uroczystość ta kończy okres Bożego Narodzenia w Kościele, choć w tradycji Polskiej kolędy śpiewa się do uroczystości Ofiarowania Pańskiego, czyli 2 lutego.

Dzisiaj druga niedziela miesiąca – tradycyjnie radni parafialni będą zbierać przed kościołem ofiary na inwestycje w naszej parafii oraz na ogrzewanie kościoła.

Dzisiaj gościmy wspólnotę Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia z Zielonej Góry. Wspólnota propaguje doskonałe nabożeństwo do NMP
na podstawie Traktatu Św. Ludwika Grignon de Montfort. Dzielą się świadectwem swojego nawrócenia i cudów, których za wstawiennictwem Maryi doświadczają w swoim życiu. Przy wyjściu z kościoła na stoliku po prawej stronie można nabyć piękne wydanie traktatu o Doskonałym nabożeństwie do NMP św. Ludwika wraz z książeczką o różańcu i płytą CD. Cena zestawu 10 zł. Zachęcamy do nabywania książeczki.

Dzisiaj o godz. 11:30 (po Mszy a przed Mszą o godz. 12:00) zostaną odegrane Jasełka w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Za tydzień w niedzielę 19.01 nasz chór Tibi Mariae zaśpiewa na Mszy św. w Wielkich Lniskach o godz. 12:00, a po Mszy św. będzie czas wspólnego kolędowania.

Trwa kolęda. Dziękujemy rodzinom, które do tej pory nas przyjęły za serdeczne spotkanie. Pod chórem wyłożone są kartki z rozpiską kolędową. Prosimy o zapoznanie się i w miarę możliwości tak zaplanowanie sobie czasu, aby być na kolędzie. Osoby, którym wskazany termin nie odpowiada i chcą przełożyć termin kolędy prosimy o kontakt z kancelarią parafialną (tel. 881-762-522), jest możliwość przełożenia kolędy na 18.01. W rozpisce brakuje jednej trasy kolędowej tj. ul. Piłsudskiego 40-42 – kolęda w tym bloku będzie w sobotę 18.01 od godz. 14:00 (początek od nr 1). Za tydzień w biuletynie spróbujemy podsumować tegoroczna kolędę.

Z racji kolędy nie będzie w tym miesiącu 15 stycznia we Wielkich Lniskach Mszy św. o pokój na świecie. Zachęcamy jednak, by w swoich codziennych modlitwach prosić Boga o dar pokoju dla świata zwłaszcza wobec obecnych napiec politycznych.

Po bardzo udanej ostatniej edycji Kursu Alpha w naszej parafii pragniemy wszystkich zaprosić na kolejną jego edycję. Kolejny ten kurs ewangelizacyjny rozpocznie się w poniedziałek 20 stycznia o godz. 18:30 w Sali klasztoru. Osoby, które chcą wziąć w nim udział mogą zgłaszać swoją chęć w kancelarii parafialnej lub pod tel. 881-762-522. Więcej o Kursie Alpha poniżej.

Zapraszamy do modlitwy różańcowej. W każdą sobotę o godz. 8:00 członkowie kół żywego różańca prowadza modlitwę różańcową.

Z powodu kolędy nie będzie Lectio Divina. Najbliższe spotkanie 24 stycznia o godz. 19:15 w Sali klasztoru.

 

CO TO JEST KURS ALPHA?

       Kurs Alpha to trwający 10 tygodni program otwarty dla każdego, kto chce poznać lub pogłębić wiarę chrześcijańską. Wywodzi się z Anglii i obecnie odbywa się w ponad 120 krajach. Rozpoczynający każde spotkanie poczęstunek to świetna okazja do bliższego poznania się. Na kursie panuje swobodna i przyjazna atmosfera, a jego forma jest przystępna i pełna humoru. Można słuchać, dowiadywać się, dyskutować i odkrywać, a także pytać o wszystko. Alpha to miejsce, gdzie żadne pytanie nie jest zbyt naiwne czy niestosowne.

       Jest to cykl spotkań prezentujących podstawy chrześcijaństwa, w sposób przystępny i nie wywierający presji. Jest to miejsce, gdzie można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia. Miejsce, gdzie poznaje się podstawy swojej wiary i gdzie można znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania o życie, wiarę i jej prawdy. Na końcu każdego spotkania jest dyskusja w małych grupach.

      W poprzednim kursie Alfa w naszej parafii brało udział ok. 30 osób, które bardzo sobie go chwaliły. Na kurs może przyjść każdy – młody i w średnim wieku oraz osoba starsza. Wierzący i gorliwie praktykujący i taki któremu ciężko i bardzo często do kościoła nie po drodze, a może zwłaszcza taki, który porzucił Kościół, praktyki, wiarę i Boga.

       Pierwsze spotkanie w poniedziałek 20 stycznia o godz. 18:30 w Sali klasztoru (wejście od strony kościoła).

ADRES

Parafia Rzym-Kat.

p.w. Niepokalanego Serca NMP

Ul. Mickiewicza 43

89 - 300 Grudziądz

tel. 881 762 522

Kościół rektoralny

p.w. Św. Franciszka Ksawerego

ul. Kościelna

tel. 512 925 890

  • Facebook Social Icon
Napisz do nas...

Konto parafii

91 1240 3998 1111 0010 5093 0549

© 2017 by Marianie Grudziądz. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now