top of page

OGŁOSZENIA

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                                    I  Niedziela Adwentu 03 grudnia 2023 r.            

1.            W tym tygodniu zbieramy ofiary na  opał do kościoła. Planujemy ogrzewanie świątyni w sobotę i niedzielę.

2.            Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 17, 18 i 19 grudnia i wygłosi je ks. dr Dariusz Kwiatkowski MIC.

3.            W ostatnią niedzielę zebraliśmy do puszki 524,50 zł na zbiórkę -Pomoc kobietom na Filipinach pn. „Nadzieja uszyta na miarę”. Dziękuję w imieniu naszego Biskupa Toruńskiego za wasze datki.

4.            W Adwencie zapraszamy rano na roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6:45. We wtorek i czwartek w sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież na roraty o godz. 17:00. Roraty w kaplicy Sióstr o godz. 7:00.

5.            W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny. Duże w cenie 20 zł i małe w cenie 10 zł.

6.            Opłatki na stół wigilijny w naszej parafii są dostępne w kancelarii i zakrystii. Ponadto są one rozprowadzane po domach przez pana zakrystianina Eugeniusza i pana organistę Adriana (będą oni posiadać pisemne upoważnienie proboszcza).

7.            Przed Świętami będziemy chcieli obdarować najbiedniejsze rodziny i osoby z naszej parafii paczkami z żywnością i chemią. Chcemy, aby ta pomoc była konkretna. Osoby chętne do przygotowania paczek prezentowych będą w następna niedzielę mogły zabrać bombkę z informacją, dla kogo paczkę przygotować.

8.            8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to uroczystość tytularna Zgromadzenia Księży Marianów. Na uroczystej Mszy św. o godz. 18:30 będziemy modlić się za Zgromadzenie, a Księża Marianie odnowią swoje zakonne śluby. Po Mszy św. o godz. 18:30 będzie możliwość przyjęcia niebieskiego szkaplerza Niepokalanego Poczęcia.

9.            10.12. br. przypada druga niedziela miesiąca. Po Mszach św. radni parafialni będą zbierać ofiarę na remontowy wkład własny dla pozyskania dotacji na rzecz elewacji naszego kościoła, a Wielkich Lniskach radni będą zbierać na spłacenie nowego ogrodzenia. Prosimy o waszą ofiarność.

10.          Kolęda w tym roku w naszym dekanacie będzie zorganizowana w formie na zaproszeń. W adwencie będziemy na kartkach lub w biurze parafialnym zbierać zgłoszenia na wizytę duszpasterską. Następnie ustalimy trasy kolędowe, które podamy do wiadomości. Kolędowanie rozpoczniemy od 27 grudnia.

bottom of page