OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU, 28 LISTOPADA 2021

 1. Dzisiaj, w niedzielę 28.11. po Mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich.

 2. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:

  • czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne;

  • piątek – spowiedź od 8:00 i od 18:00. Nie będzie odwiedzin chorych. Chorych odwiedzimy dopiero przed Świętami. Osoby, których do tej pory ksiądz nie odwiedzał w pierwsze piątki miesiąca, a które chcą skorzystać z posługi sakramentalnej przed Świętami prosimy zgłaszać do kancelarii.

  • sobota – nabożeństwo pierwszosobotnie rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 8:00, później Msza święta z rozważaniem tajemnicy różańcowej oraz spotkanie Kół Żywego Różańca.

 3. W czwartek 2.12. o godz. 19:15 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w sali klasztoru.

 4. W niedzielę 5.12. po Mszy św. o godz. 12:00 kolejne spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców.

 5. W niedzielę 5.12. o godz. 17:00 będzie spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

 6. Rozpoczęliśmy okres adwentu. Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 19-21.12. i wygłosi je ks. Jarosław Hybza MIC.

 7. W Adwencie zapraszamy rano na roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6:45. W poniedziałek, środę i piątek w sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież. Roraty w kaplicy Sióstr o godz. 7:00.

 8. W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny. Duże w cenie 16 zł i małe w cenie 9 zł.

 9. Opłatki na stół wigilijny w naszej parafii będą dostępne w kancelarii i zakrystii. Ponadto będą one rozprowadzane po domach przez p. zakrystianina Eugeniusza i p. organistę Pawła (będą oni posiadać pisemne upoważnienie proboszcza).

 10. Podobnie jak w ubiegłym roku w naszej parafii rozprowadzamy zdrapkę adwentową. Jest to inicjatywa, która przez zadania na poszczególne dni ma pomóc w lepszym przeżywaniu czasu Adwentu. Zdrapki są wyłożone pod chórem i do nabycia w cenie 5 zł. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na cele ministrantów.

 11. Przed Świętami będziemy chcieli obdarować najbiedniejsze rodziny i osoby z naszej parafii paczkami z żywnością i chemią. Chcemy, aby ta pomoc była konkretna, dlatego do 5 grudnia prosimy, aby osoby potrzebujące
  zgłaszały się do kancelarii (osobiście lub telefonicznie) lub do ks. Mateusza. Prosimy również wszystkich parafian, którzy znają potrzebujących pomocy z naszej parafii, aby ich zgłaszać.

 12. W poniedziałek 29.11 rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Nowennę będziemy odmawiali codziennie po Mszy św. wieczornej. Na stoliku pod chórem są wydrukowane kartki z tekstem nowenny – zachęcamy do modlitwy i włączenia się w duchowe przygotowanie naszej parafii na uroczystość tytularną Zgromadzenia Księży Marianów.

 13. 8 grudnia po Mszy św. o godz. 18:30 będzie możliwość przyjęcia niebieskiego szkaplerza Niepokalanego Poczęcia.

 14. Dorosłym, którzy chcieliby przystąpić do sakramentu chrztu, bierzmowania i/lub Pierwszej Komunii św., proponujemy przygotowanie do przyjęcia sakramentów inicjacji w ramach Katechumenatu Dorosłych przy sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu (ul. św. Józefa 23/35). Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 6 grudnia o godz. 19.00. Zgłoszenia w sekretariacie parafii poprzez email lub telefonicznie: tel. 797 907 271.

 15. Zachęcamy do obejrzenia niezwykłego filmu opowiadającego o pracy naszych braci – mariańskich misjonarzy – w dalekim Kazachstanie. Film można obejrzeć na kanale YouTube Pomocników Mariańskich – wystarczy wpisać do wyszukiwarki „MISJA NA FIEDOROWCE”.