OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA

VI Niedziela zwykła - 16 lutego 2020r.

Tydzień temu na remonty i inwestycje w naszej parafii zebraliśmy przed kościołem do puszek i na konto parafii 3250 zł. Dziękujemy za złożone ofiary.

Jutro przypada 77. rocznica męczeńskiej śmierci bł. Antoniego Leszczewicza MIC, zaś we wtorek dzień męczeńskiej śmierci bł. Jerzego Kaszyry MIC. Obaj byli księżmi naszego Zgromadzenia, którzy pomimo możliwości uratowania swojego życia pozostali ze swoimi parafianami i wraz z nimi ponieśli śmierć męczeńską w Rosicy (dzisiejsza Białoruś) w 1943 r. Prośmy za przyczyną naszych błogosławionych Marianów o liczne, święte i oddane na służbę Chrystusowi i Kościołowi powołania, również z naszej grudziądzkiej parafii.

Za tydzień w niedzielę wspomnienie bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego – męczennika, urodzonego w Chełmży w 1913 roku, kapłana dawnej diecezji chełmińskiej. Zmarł 23 lutego 1945 roku w obozie w Dachau. Ksiądz Stefan Wincenty Frelichowski został zaliczony w poczet błogosławionych przez papieża Jana Pawła II podczas pielgrzymki do Torunia 7 czerwca 1999 roku. 22 lutego 2003 roku bł. ks. Stefan został ogłoszony patronem polskich harcerzy.

Rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych. Informujemy, że każdy rozliczający się z podatku może przekazać 1% podatku na rzecz dowolnej wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Dzisiaj pragniemy prosić o przekazanie 1% na rzecz Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich. SPM wspiera działalność parafii mariańskich, w tym i naszą (dwa lata temu ze środków SPM-u został sfinansowany remont jednej z salek). Pamiętaj, Twoja parafia to Twoja sprawa! Nic nie robi się „samo”, a wiele rzeczy kosztuje. Środki pozyskane z 1% posłużą Tobie, Twoim bliskim, znajomym, sąsiadom i wszystkim wiernym. Dziękujemy za Twoją lojalność! Wszyscy którzy zechcą przekazać 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich mogą skorzystać z bezpłatnego programu do rozliczeń: http://pity.spm.org.pl/ Rozliczając własny PIT, pamiętaj o naszej parafii. W odpowiedniej rubryce wpisz: numer KRS 00 00 44 89 63 cel szczegółowy: PARAFIA GRUDZIĄDZ. Przypominamy, że emeryci i renciści nie muszą składać zeznania podatkowego, ale mogą odliczyć 1% podatku składając tzw. PIT – OP (dostępny w kancelarii parafialnej). Osoby, które nie wiedzą, jak to uczynić mogą skorzystać z pomocy w biurze parafialnym w godzinach działania kancelarii. PIT – OP wyłożony jest na stolikach pod chórem.

ADRES

Parafia Rzym-Kat.

p.w. Niepokalanego Serca NMP

Ul. Mickiewicza 43

89 - 300 Grudziądz

tel. 881 762 522

Kościół rektoralny

p.w. Św. Franciszka Ksawerego

ul. Kościelna

tel. 512 925 890

  • Facebook Social Icon
Napisz do nas...

Konto parafii

91 1240 3998 1111 0010 5093 0549

© 2017 by Marianie Grudziądz. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now