OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA

XVIII Niedziela zwykła - 2 sierpnia 2020r.

Przypominamy, że w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)

Dzisiaj przez cały dzień w każdym kościele parafialnym można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Odpust można ofiarować za osobę zmarłą lub za siebie. By uzyskać wspomniany odpust, należy jednak spełnić następujące warunki: 1 - pobożnie nawiedzić kościół, 2 - odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, 3 - przystąpić do spowiedzi świętej, 4 - przyjąć Komunię świętą, 5 - pomodlić się według intencji Ojca Świętego, 6 - wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Historia odpustu Porcjunkuli sięga roku 1216, kiedy to św. Franciszek miał objawienie. Ukazał mu się Pan Jezus, który obiecał odpust zupełny tym, którzy po spowiedzi i Komunii św. odwiedzą kapliczkę. Papież Honoriusz III zatwierdził przywilej dla osób, które spełnią wyznaczone warunki między 1 a 2 sierpnia. Kolejni papieże potwierdzali odpust, a niektórzy stopniowo rozszerzali jego zasięg na kościoły I i II Zakonu Franciszkańskiego (Sykstus VI), osoby świeckie (Grzegorz XV). W 1909 r. papież Pius X podniósł kościół Matki Bożej Anielskiej w Asyżu do rangi bazyliki patriarchalnej i papieskiej, a papież Paweł VI, przyłączając się do swych poprzedników, stwierdził, że każdy, kto 2 sierpnia nawiedzi swój kościół parafialny, spełniając zwykłe warunki (wymienione wyżej) - zyskuje odpust zupełny.

Rozpoczęliśmy sierpień – miesiąc abstynencji. Wszystkich, którzy potrzebują pomocy i chcą ją otrzymać zapraszamy na spotkania grupy trzeźwiejących alkoholików, którzy wspierają się na drodze powrotu do zdrowia dzieląc się swoim doświadczeniem, siła i nadzieją. Spotkania w Sali klasztoru (na dole w piwnicy - wejście do klasztoru od strony kościoła) w każdy czwartek o godz. 17:00.

W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:

  •  w czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W takiej intencji będziemy ofiarować wieczorną adoracje Najświętszego Sakramentu, która potrwa od Mszy wieczornej do godz. 20:00. Zapraszamy

  • W piątek spowiedź pół godziny przed każdą mszą św. W Wielkich Lniskach msza św. o godz. 17:00. Przypominamy, że w okresie wakacji nie ma odwiedzin chorych, w razie nagłej potrzeby zawsze można wezwać księdza dzwoniąc na numer parafialny tel. 881 762 522

 

We wtorek św. Jana Marii Vianney'a – patrona proboszczów. Proszę o modlitwę za mnie oraz za wszystkich byłych proboszczów tej parafii.

W czwartek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego – msze św. jak w dni powszednie w parafii o 8:30 i 18:30 u sióstr o godz. 7:00.

Za tydzień w niedzielę  9 sierpnia przypada 62 rocznica konsekracji kościoła przez ks. Bp. Kazimierza Józefa Kowalskiego. 7 sierpnia 1958 r. Księża Marianie otrzymali klucze do tej świątyni, zaś 10 sierpnia została odprawiona tu pierwsza Msza św.

W niedziele 9 sierpnia swoje imieniny obchodzić będzie ks. Roman o godz. 9:00 odprawi swoją Msze św. imieninową.

Na terenie naszej diecezji trwa od roku 2003 wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Każda parafia ma wyznaczony swój dzień adoracji. Dniem wyznaczonym dla naszej parafii jest dzień 10 sierpnia każdego roku. Jest to rocznica nawiedzenia w 2003 roku naszej parafii przez Obraz Jezusa Miłosiernego. Z tej racji w poniedziałek 10 sierpnia po mszy św. o godz. 18.30 rozpocznie się w naszym kościele całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do Mszy wieczornej we wtorek (z wyłączeniem czasu na Msze św. o godz. 8:30. Na czuwanie zapraszamy wszystkich parafian. Za tydzień podamy grafik godzin do czuwania z podziałem na ulice i wspólnoty naszej parafii.

Tegoroczna Grudziądzka Piesza Pielgrzymka w tradycyjnej formie nie odbędzie się. Pielgrzymka będzie miała formę sztafety, w której udział weźmie codziennie inna grupa pielgrzymkowa. Nasza Grudziądzka grupa „pomarańczowa” będzie pielgrzymować w piątek, 7 sierpnia 2020r. na trasie z Brdowa do Dąbia nad Nerem. W czasie trwania tradycyjnej pielgrzymki w naszym mieście odbędzie się mini pielgrzymka po grudziądzkich parafiach. Spotkanie w naszym kościele będzie w sobotę 8 sierpnia rozpocznie się o godz. 18:30 Mszą św. Zapraszamy.

Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich organizuje w dniach 4-6 września 2020 r. pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Pielgrzymka powiązana jest z udziałem w spotkaniu Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich z całej Polski. Koszt pielgrzymki to 120 zł. (nocleg i przejazd). Zapisy do końca tygodnia w kancelarii tel. 881 762 522.

Kino Helios w Grudziądzu zaprasza na seans filmowy 3 sierpnia o godz. 17:00 pt. „Xabo: Kisiądz Boniecki” o ks. Adamie Bonieckim.

18 sierpnia 2020 w godzinach 10.00-16.00 przy markecie Kaufland, ul. Józefa Piłsudskiego 10, będzie Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED wykonująca bezpłatnych badań mammograficznych. Potrzeba wcześniej się zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44.

Wszystkim, którzy mają lub rozpoczynają urlopy życzymy dobrego czasu odpoczynku i nabrania sił. Niech ten czas będzie też okazją do odkrywania w pięknie przyrody Boga. Zachęcamy, aby podczas wakacyjnego wypoczynku znaleźć również chwilę dla Boga.

Napisz do nas...
ADRES

Parafia Rzym-Kat.

p.w. Niepokalanego Serca NMP

Ul. Mickiewicza 43

89 - 300 Grudziądz

tel. 881 762 522

Kościół rektoralny

p.w. Św. Franciszka Ksawerego

ul. Kościelna

tel. 512 925 890

  • Facebook Social Icon

Konto parafii

91 1240 3998 1111 0010 5093 0549

© 2017 by Marianie Grudziądz. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now