OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVIII Niedziela Zwykła 31 lipca 2022 r.

1. Dziękujemy za ofiary w wysokości 400 zł na organizację pieszej Pielgrzymki z Grudziądza na Jasną Górę.

 

2. Bardzo dziękujemy za hojne datki 1005 zł, jakie zebraliśmy przy okazji święcenia pojazdów w zeszłą niedzielę – będą one przeznaczone na środki transportu dla naszych mariańskich misjonarzy.

 

3. W okresie wakacji w ciągu tygodnia spowiedź 15 minut przed każdą Mszą lub na życzenie po Mszy św. Nie będzie spowiedzi w trakcie Eucharystii.

 

4. Rozpoczynamy sierpień – miesiąc abstynencji od napojów alkoholowych. Zachęcamy do podjęcia tego wyrzeczenia w trosce o trzeźwość naszego narodu. Wszystkich, którzy potrzebują pomocy związanej z uzależnieniem od alkoholu i chcą ją otrzymać zapraszamy na spotkania grupy trzeźwiejących alkoholików, którzy wspierają się na drodze powrotu do zdrowia dzieląc się swoim doświadczeniem, siła i nadzieją. Spotkania w sali klasztoru (na dole w piwnicy - wejście do klasztoru od strony kościoła) w każdy czwartek o godz. 17:00.

 

5. 31 lipca w Parku Miejskim im. Piotra Janowskiego odbędzie się Koncert Piosenki Międzywojennej, Okupacyjnej i Powstańczej pt. „Z pieśnią na ustach”, rozpoczynający miejskie obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W koncercie wystąpią m. in. chóry Tibi Mariae oraz Cantores Graudentes.

 

6. Podobnie jak w poprzednich latach 1 sierpnia spotkamy się na uroczystościach związanych z kolejną rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17:00 pod pomnikiem Powstańców w Lesie w Wielkich Lniskach oddamy hołd wszystkim pomordowanym. Po tej uroczystości będzie odprawiona w kaplicy w Wielkich Lniskach Msza św., podczas której będziemy modlić się za poległych powstańców i ofiary wojen, za tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę, a także o pokój na świecie.

 

7. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:

• Czwartek – na Mszy św. o 18:30 i adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy się modlić o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne;

• Piątek – zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej, spowiedź pół godziny przed Mszą św.;

• Sobota – nabożeństwo pierwszosobotnie rozpoczniemy różańcem o godz. 8:00, następnie Msza św. i rozważanie jednej z tajemnic różańca

 

8. W sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego.

 

9. Zapraszamy do pielgrzymowania w mariańskiej „Grupie im. Ojca Stanisława Papczyńskiego – 10 Biała” w ramach Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę, której przewodnikiem jest ks. Mateusz. Pielgrzymka trwa od 6 do 14 sierpnia i przebiega od Sanktuarium Ojca Stanisława Papczyńskiego na Mariankach w Górze Kalwarii do Jasnej Góry. Co roku na trasę wyrusza duża ilość młodych i rodzin, kilku księży i sióstr zakonnych gotowych do rozmowy. Atmosfera grupy sprzyja modlitwie, budowaniu wspólnoty, przeżyciu dobrego czasu wędrówki, a uzupełniona jest m. in. festiwalem talentów, meczem piłki nożnej, ogniskiem i innymi pielgrzymkowymi atrakcjami. Informacje o zapisach, trasie, ekwipunku i przygotowaniu do pielgrzymki na stronie pielgrzymki: www.bialadycha.marianie.pl, fanpage na Facebooku lub u ks. Mateusza.

W przypadku braku możliwości pójścia zachęcamy do pielgrzymowania duchowego – jedności modlitewnej z pielgrzymami, zwłaszcza w godzinie Apelu Maryjnego. W niedzielę u ks. Mateusza będzie również możliwość złożenia swoich intencji, w których pielgrzymi będą się codziennie modlić.

 

10. Na terenie naszej diecezji trwa od roku 2003 wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu – każda parafia ma wyznaczony swój dzień adoracji. Dniem wyznaczonym dla naszej parafii jest 10 sierpnia (jest to rocznica nawiedzenia naszej parafii przez Obraz Jezusa Miłosiernego w 2003 roku). W środę 10 sierpnia po Mszy św. o godz. 18.30 rozpocznie się w naszym kościele całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do Mszy wieczornej w czwartek 11 sierpnia. W biuletynie za tydzień podany będzie podział ulic naszej parafii na poszczególne godziny adoracji – zapraszamy już teraz na tą szczególną modlitwę, w której jednoczymy się jako parafia, włączamy w modlitwę całej naszej diecezji i możemy wyprosić wiele łask dla naszej wspólnoty parafialnej.

 

11. W tym tygodniu Bóg powołał do siebie śp. s. elżbietankę Salomeę Ludwikę Żołądek, śp. Krystynę Prusak-Gorczyca oraz śp. Januarego Fiszer. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…