OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA

I Niedziela adwentu - 1 grudnia 2019r.

 1. Rozpoczęliśmy adwent i nasze rekolekcje adwentowe, które głosi w tym roku ks. Zbigniew Grygorcewicz MIC z Kazachstanu. Rekolekcje potrwają do wtorku włącznie. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na wszystkich Mszach w parafii, zaś w poniedziałek i wtorek w kościele parafialnym w czasie Mszy o 8:30, 18:30 i o 20:30 Apel Maryjny z nauką, u sióstr o 7:00, zaś w Wielkich Lniskach o 17:00.

 2. Od jutra przez cały adwent (bez niedziel) w kościele o godz. 6:00 jutrznia, a o 6:45 roraty. W poniedziałki, środy i piątki roraty dla dzieci ze słodkim śniadaniem. Osoby, które mogłyby pomóc przy śniadaniu proszone są o kontakt z ks. Łukaszem. Prosimy na roraty przynieść lampiony lub świece.

 3. Przed błogosławieństwem zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki naszej parafii będą dostępne na stoliku pod chórem, w kancelarii i zakrystii. Nikt z inicjatywy parafii nie będzie roznosił opłatków po domach.

 4. Za tydzień druga niedziela miesiąca – tradycyjnie radni parafialni będą zbierać ofiary na inwestycje. Po remoncie wieży (która kosztowała ponad 90 tysięcy zł.) pozostał nam mały dług (10 tys. złotych). Rozpoczęliśmy również ogrzewanie naszego kościoła. Dziękujemy ofiarodawcom opału i tym, którzy na ten cel składają ofiary do skarbony przy drzwiach pod chórem po lewej stronie.

 5. Obecną niedziela rozpoczął się w Kościele nowy rok liturgiczny, którego hasło brzmi „Eucharystia daje życie”. Przez najbliższe trzy lata w Kościele pochylać się będziemy nad tajemnicą Mszy św. Z tej racji przypominamy, że w naszej parafii w każdy czwartek po wieczornej Eucharystii do godz. 20:00 jest adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś w każdy piątek o godz. 19:15 (oprócz czasu kolędy i wakacji) jest Lectio Divina – rozważanie niedzielnej Ewangelii, które może być dobrym przygotowaniem do niedzielnej Mszy.

 6. Pod chórem można nabyć świece na stół wigilijny w cenie: małe po 8 zł, duże po 15 zł.

 7. We wtorek wspomnienie liturgiczne św. Franciszka Ksawerego – odpust w naszym kościele pojezuickim przy ul. Kościelnej o godz. 17:30.

 8. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca. W I Piątek spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św., tego dnia odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną (będą to już odwiedziny przedświąteczne). W Wielkich Lniskach Msza o godz. 17:00. W I sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie, czyli na godz. 8:00 na różaniec (w każdą sobotę jest u nas różaniec o 8:00), a później na Mszę z rozważaniem tajemnicy różańcowej.
  Po niej spotkanie Kół Żywego Różańca – zapraszamy nowe chętne osoby do modlitwy różańcowej.

 9. W sobotę 7 grudnia odbędzie się druga tura warsztatów pieczenia i dekorowania pierników, zorganizowana przez nauczyciela z ZSGH i przy pomocy uczniów. Zajęcia rozpoczną się o godz. 10:00. Zapisy u ks. Łukasza (tel. 537 556 817) lub w kancelarii.

 10. Za tydzień w niedzielę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – tytularne święto naszego Zgromadzenia. Tego dnia w czasie wieczornej Mszy św. o godz. 18:30 wszyscy księża odnowią swoje śluby zakonne.

 11. Pragniemy stworzyć grupę dorosłych mężczyzn służących przy ołtarzu, zachęcamy do zgłaszania swojej gotowości.

 12. W piątek 13 grudnia o godz. 17:00 odbędzie się jubileuszowy koncert naszego chóru Tibi Mariae z okazji 15-lecia istnienia. Msza św. za wszystkich chórzystów obecnych i byłych odbędzie się 15 grudnia o godz. 10:30. Zachęcamy tych, którzy mają głos i zdolności muzyczne do śpiewania w naszym chórze. Chętne osoby mogą zgłaszać się do kancelarii.

 13. W sobotę 14 grudnia o godz. 18:30 zostanie oprawiona Msza św. w intencji par małżeńskich, które w drugiej połowie tego roku przeżywali swoje jubileusze małżeństwa. W czasie Eucharystii małżeństwa te odnowią swoje przyrzeczenia. Prosimy szanownych jubilatów przeżywających rocznice o zgłaszanie się do kancelarii w celu podania swoich danych.

 14. W piątek 20 grudnia o godz. 17:00 nabożeństwo pokutne ze spowiedzią i noc konfesjonałów trwająca do godz. 24:00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnia chwilę. Spowiedź codziennie 15 minut przed każdą Mszą św., czyli w dni powszednie od 6:30, 8:15 i 18:15; w niedziele podczas każdej Mszy św.

 15. Przed świętami będziemy chcieli, podobnie jak w ubiegłych latach, obdarować najbiedniejsze rodziny i osoby paczkami. Chcemy, aby ta pomoc była konkretna, dlatego prosimy, aby osoby potrzebujące zgłaszały się do kancelarii lub ks. Proboszcza. Prosimy również wszystkich parafian, którzy znają potrzebujących pomocy z naszej parafii, aby ich zgłaszać. Można to jeszcze uczynić w tym tygodniu.

 16. W tym roku nasza parafia włączyła się w akcję „Paczuszka dla maluszka”. Akcja ma na celu wsparcie Domów Samotnej Matki. „Paczuszka dla Maluszka” to akcja, podczas której zbieramy przede wszystkim artykuły higieniczne: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki do pielęgnacji niemowląt, ale również artykuły dla mam. Z przekazanych artykułów przygotowujemy świąteczne paczuszki, które na święta przekażemy dzieciom będącym pod opieką Fundacji. W II niedzielę adwentu w kościele stanie specjalna choinka z papierowymi bombkami od fundacji „Małe stópki” z prośbą o włączenie się w akcję.

 17.  Informujemy, że w kancelarii jest księga intencji na przyszły rok i można zamawiać już intencje na rok 2020.  

ADRES

Parafia Rzym-Kat.

p.w. Niepokalanego Serca NMP

Ul. Mickiewicza 43

89 - 300 Grudziądz

tel. 881 762 522

Kościół rektoralny

p.w. Św. Franciszka Ksawerego

ul. Kościelna

tel. 512 925 890

 • Facebook Social Icon
Napisz do nas...

Konto parafii

91 1240 3998 1111 0010 5093 0549

© 2017 by Marianie Grudziądz. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now