OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA

II Niedziela Wielkanocna - 11 kwietnia 2021r.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem władz państwowych w Mszach św. w naszym kościele może brać udział 40 osób. W związku z tym Msze święte niedzielne o godz. 9:00, 10:30 i 12:00 (oraz inne w razie potrzeby) będą nagłaśniane na zewnątrz. Prosimy, aby wewnątrz świątyni była tylko dozwolona ilość osób. Pozostałe osoby prosimy o uczestnictwo w Mszach na zewnątrz. Prosimy również o stosowanie się do obostrzeń sanitarnych.

Dziękujemy wszystkim za czynny udział w Triduum Paschalnym i w Eucharystii w Święta Wielkanocne. Dziękujemy ministrantom za ich liczny udział i przepiękną służbę, zespołowi młodzieżowemu na czele z p. Dorotą za upiększenie śpiewem uroczystości, p. Organiście, p. Kościelnemu za przygotowanie kościoła i liturgii.  Dziękujemy ks. Mateuszowi i ministrantom za przygotowanie ołtarza wystawienia – ciemnicy, a ks. Romanowi za przygotowanie grobu pańskiego. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i ofiary składane podczas święcenia pokarmów. Dziękujemy p. Bernadecie z mężem za ofiarowane kwiaty do wystroju świątyni. Dziękujemy za liczne dary na stół wielkanocny dla klasztoru (przybyło nam kilogramów).

Malowanie Kościoła i sprawy bieżące. W Wielkim Tygodniu zakończyliśmy 1 i 2 etap malowania naszej świątyni, który łącznie kosztował ok. 140 tyś. zł. W najbliższym tygodniu zostanie wprawiony brakujący witraż w zachodniej nawie kościoła przedstawiający ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tuż przed Jubileuszem parafii (uroczystości związane z 50-leciem powstania parafii odbędą się 30 czerwca o godz. 18:30) zostanie wstawiony ostatni brakujący witraż  (w nawie wschodniej) przedstawiający św. Jana Pawła II. Koszt witraży to ok. 100 tys. zł. i zostały one sfinansowane w większości przez ofiarodawców, którzy pragną pozostać anonimowi. Dalsze etapy malowania kościoła: etap 3 (nawa wschodnia) i etap 4 (chór) będą realizowane na wiosnę za rok. Podczas święcenia pokarmów zebraliśmy na rzecz malowania naszego kościoła kwotę 2 tys. zł. – dziękujemy za ofiary.

W tygodniu przedświątecznym zostało w kościele wymienione oświetlenie, które zostało ufundowane przez Ewę i Andrzeja Witkowskich oraz oświetlenie prezbiterium, które zostało przerobione przez p. Dariusza i p. Zygmunta. Dziękujemy za pomoc.

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tej racji o 15.00 – w Godzinie Miłosierdzia – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza święta (z nagłośnieniem na zewnątrz), w czasie której modlić się będziemy o Miłosierdzie Boże dla naszej parafii. Serdecznie zapraszamy. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”. Z racji przeżywanej Niedzieli Miłosierdzia dzisiaj zbiórka do puszek na cele dobroczynne. Puszki wystawione są na stolikach pod chórem.

Za tydzień zbiórka ofiar na inwestycje w naszej parafii zwłaszcza na dalsze malowanie.

 

Przypominamy, że po Świętach została zlikwidowana Msza św. o godz. 13:00, która była przeznaczona w szczególny sposób dla dzieci komunijnych. Teraz dzieci pierwszokomunijne zapraszamy od przyszłej niedzieli na Mszę o godz. 15:00. Będzie to druga Msza św. z kazaniem dla dzieci.

W czwartek 15 kwietnia zapraszamy, jak co miesiąc 15 dnia, na Mszę św. w intencji pokoju do Wielkich Lnisk na godz. 17.00.

Za tydzień Niedziela Biblijna, ustanowiona przez Konferencję Episkopatu Polski w 2010 r. Wraz z nią rozpocznie się Ogólnopolski XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.


W niedzielę przypadać będzie piąte Narodowe Czytanie Pisma świętego. Tegoroczne hasło tego dnia brzmi: “Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.” Mt 4,4b. Tego dnia nasz kościół będzie przez cały dzień otwarty –  w czasie popołudniowym rozbrzmiewać będą fragmenty Pisma świętego. Zachęcamy, aby może w gronie rodzinnym przeczytać choć krótki fragment Pisma świętego.

Trwa okres rozliczeń podatkowych. Prosimy o przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich – SPM. Wszyscy którzy zechcą przekazać 1% podatku na rzecz SM mogą skorzystać z bezpłatnego programu do rozliczeń: http://pity.spm.org.pl/ Rozliczając własny PIT, pamiętaj w odpowiedniej rubryce wpisz: numer KRS 00 00 44 89 63 cel szczegółowy: GRUDZIĄDZ.

W minionym tygodniu Bóg powołał do siebie: Śp. Hannę Dubielską (pogrzeb odbył się w piątek); śp. Wiesława Napierskiego (pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 9:15). Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Napisz do nas...
ADRES

Parafia Rzym-Kat.

p.w. Niepokalanego Serca NMP

Ul. Mickiewicza 43

89 - 300 Grudziądz

tel. 881 762 522

Kościół rektoralny

p.w. Św. Franciszka Ksawerego

ul. Kościelna

tel. 512 925 890

  • Facebook Social Icon

Konto parafii

91 1240 3998 1111 0010 5093 0549

© 2017 by Marianie Grudziądz. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now