PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

NIEPOKALANEGO SERCA

NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

W GRUDZIĄDZU

KSIĘŻA MARIANIE

Boże Ciało
Nowe chorągwie
DSC_0004.jpg
Jubileusz Parafii

Zapraszamy na uroczystości jubileuszowe:

  • 50-lecia powstania Ośrodka Duszpasterskiego przy kościele pw. Niepokalanego Serca NMP 

  • 350-lecia powstania Zgromadzenia Księży Marianów

środę 30 czerwca o godz. 18.30

W czasie procesji Bożego Ciała i teraz w czasie oktawy można podziwiać odrestaurowane chorągwie parafialne oraz nowa uszytą specjalnie na Jubileusz parafii i Zgromadzenia. Chorągiew ta przedstawia świętego o. Stanisława Papczyńskiego z prośba o wstawianie się za nasza parafię oraz herb Zgromadzenia z adnotacja o jubileuszu 350-lecia powstania. Dziękujemy firmie Korbik z Grudziądza (szyjącej stroje komunijne) za dokonane renowacje i uszycie nowej chorągwi.

Boże Ciało w Grudziądzu

Dziękuję wszystkim za liczy udział w naszej procesji Bożego Ciała. Dziękuję wspólnotą za przygotowanie ołtarzy (ołtarz 1 - Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich, ołtarz 2 - Drodza Neokatechumealna, ołtarz 3 - Rodziny Katolickie i ołtarz 3 - Ekipy Noter Dame); chórowi Tibi Marea za piękny śpiew; wszystkim niosącym chorągwie i figurę MB Fatimskiej; dziewczynkom za sypanie kwiatów, dzieciom komunijnym za udział oraz ministrantom za służbę...

Foto relacja 

Boże Ciało w niedziele w Lniskach

W niedzielę 6 czerwca odbyła się procesja Bożego Ciała w Wielkich Lniskach... Dziękuje wszystkim za udział, dziękuje mieszkańcom za przygotowane pięknych ołtarz, chórowi Tibi Mariae za upiększenie liturgii, ministrantom za służbę a dziewczynkom za sypanie kwiatków. Było bardzo uroczyście i pięknie. Bóg zapłać!

Foto relacja