PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

NIEPOKALANEGO SERCA

NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

W GRUDZIĄDZU

K A L E N D A R I U M
To już było... to nas czeka... 
Kurs Alpha

Po bardzo udanej ostatniej edycji Kursu Alpha w naszej parafii pragniemy wszystkich zaprosić na kolejną jego edycję. Kolejny ten kurs ewangelizacyjny rozpocznie się w poniedziałek 20 stycznia o godz. 18:30 w Sali klasztoru. Osoby, które chcą wziąć w nim udział mogą zgłaszać swoją chęć w kancelarii parafialnej lub pod tel. 881-762-522. Więcej o Kursie Alpha tutaj.

ofiarowanie.jpg
Ofiarowanie Pańskie

Dzisiaj przeżywamy w kościele uroczystość Ofiarowania Pańskiego. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone świece gromniczne. W tradycji Polskiej jest to dzień kończący okres Bożego Narodzenia (przestaje się śpiewać kolędy i rozbiera się żłóbek). Jest to dzień modlitw za osoby zakonne.
Prosimy pamiętać o nas – Księżach Marianach i Siostrach Elżbietankach w swoich modlitwach. Tego dnia taca przeznaczona jest na Siostry Karmelitanki w Łasinie.

1% podatku dla parafii

Rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych. Informujemy, że każdy rozliczający się z podatku może przekazać 1% podatku na rzecz dowolnej wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Dzisiaj pragniemy prosić o przekazanie 1% na rzecz Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich. SPM wspiera działalność parafii mariańskich w tym i naszą (dwa lata temu z środków SPM-u został sfinansowany remont jednej z salek).

Pamiętaj, Twoja parafia to Twoja sprawa! Nic nie robi się „samo”, a wiele rzeczy kosztuje. Środki pozyskane z 1% posłużą Tobie, Twoim bliskim, znajomym, sąsiadom i wszystkim wiernym. Dziękujemy za Twoją lojalność! : http://pity.spm.org.pl/ Rozliczając własny PIT, pamiętaj
o naszej parafii. W odpowiedniej rubryce wpisz: numer KRS 00 00 44 89 63 cel szczegółowy: PARAFIA GRUDZIĄDZ.

Przypominamy, że emeryci i renciści nie muszą składać zeznania podatkowego, ale mogą odliczyć 1% podatku składając tzw. PIT – OP (dostępny w kancelarii parafialnej). Osoby, które nie wiedzą, jak to uczynić mogą skorzystać z pomocy w biurze parafialnym w godzinach działania kancelarii.

ADRES

Parafia Rzym-Kat.

p.w. Niepokalanego Serca NMP

Ul. Mickiewicza 43

89 - 300 Grudziądz

tel. 881 762 522

Kościół rektoralny

p.w. Św. Franciszka Ksawerego

ul. Kościelna

tel. 512 925 890

  • Facebook Social Icon
Napisz do nas...

Konto parafii

91 1240 3998 1111 0010 5093 0549

© 2017 by Marianie Grudziądz. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now